Samsun BKD: Kamuoyunun Dikkatine

Uzun süredir yürüttüğü ciddi çalışmalar ve ilkeli duruşuyla Türkiye’de yaşayan Kafkas kökenli insanların sesi olan Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, bir açıklama yaparak, Putin’i Türkiye’ye davet eden Oğuz Berk isimli şahsın elebaşılık yaptığı bir oluşumun duyurduğu sözde “Uluslararası Kafkas Ödülleri Töreni” hakkında bir açıklama yaptı.

Samsun Birleşik Kafkasya Derneği’nin açıklamasını desteklediğimizi ifade ederek, açıklamalarını aşağıda dikkatlerinize sunuyoruz:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Kamuoyumuzun gündemini bir süredir meşgul eden sözde “Uluslararası Kafkas Ödülleri Töreni” hakkında -ilgililerin daveti üzerine- yönetim kurulumuz bir değerlendirme toplantısı yapmıştır.

Bu değerlendirmeler sonucunda:

1. Kerameti kendinden menkul bu organizasyonun amaç, yöntem ve içeriklerinin oportünist insiyaklarla yönlendirildiği, Kuzey Kafkasya toplumunun kadim ideallerini ve genel hissiyatını yansıtmadığı tespiti yapılmıştır.

2. Toplumumuzdan ve onu 1950’li yıllardan beri temsil etmeye çalışan sivil toplum örgütlenmelerimizden tamamen kopuk, bir nüfuz tacirinin kişisel hevâ ve heveslerinin tatminini önceleyen ve bu arada iyi niyetlileri de istismar eden bir organizasyon olduğu kanaatine varılmıştır.

3. Toplumumuzun ve örgütlü yapılarımızın bilgisi haricinde “ben yaptım oldu” mantığıyla yapılacak ve sonuçta toplumumuza mal edilecek organizasyonların ileride telafisi zor durumlar ortaya çıkaracağı aşikârdır.

Yönetimiz kurulumuz yaptığı bu değerlendirmeler ışığında; sözde “Uluslararası Kafkas Ödülleri Töreni” organizasyonunu tanımama kararı almış ve yapılan daveti geri çevirmiştir.

Saygılarımızla.

Samsun Birleşik Kafkasya Derneği

 

Yazan Editör - Eki 30 2017. Kategori Gündem, İktibas. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.