Devlet Bahçeli (Zekasının Zekatı)

Hüseyin KARYAĞDI
Hüseyin KARYAĞDI
  • 06.06.2018
  • 2.656 kez okundu

Haziran seçimleri aslında iktidar seçimi değil; zaten kağıt üzerinde bir şekilde kazanan belli ya neyse.

Esas seçim MHP’nin iktidar ortaklığının ne oranda olacağının seçimi. Türkiye’de bu süreci okuyabilen ne bir siyasi hareket nede herhangi bir lider var. Seçmeni yazma gereği duymuyorum bile.

Bu bağlamda iktidarı destekleyenin de, muhalif olanında ilginç bir şekilde MHP’yi desteklemekten başka çaresi yok. Sen ne büyük adamsın Türkmen beyi.

Şöyle bir etrafa bakıyorum da, liderim diye geçinenlere, özellikle sayın Devlet BAHÇELİ beyefendi, zekasının zekatını verse, diğerlerine ömür boyu yeter de artar.

Taşına toprağına, her zerresine kurban olduğum güzel ülkemin son 15-16 yılına bakıldığında, menfaatsiz çıkarsız giden tek lider diyebiliriz. Amaç milli devlet ve beka. Diğer tarafa bakıldığında, biri din pazarı kurmuş hüloğcular eşliğinde fiyat artışında, diğeri İsmet İnönü ile başlayıp solculuğa geçen daha sonra sözde solculuğunu Kürtçülüğe peşkeş çeken bir güruh.

Özellikle bir güruhun kullandığı akl-ı selim kelimesine ayrı bir ayarım da neyse… Olmayan şeyin selimi olur mu; büyük araştırma konusu.

Ne versen yiyorlar zaten. İnsanları en zayıf yerlerinden yakalamışsın; sıkıştıkça bir ayet, arkasından “ey İsrail” tamam… Bir dünya görüşün var mı, ondan haber et hele… Mesela tek başına tuvalete gidebiliyor musun, izinsiz hacetini giderebiliyor musun? İşte böyle bir topluluğun her konuya bir sözü olan yani her bokologların cücük beyinleri ile sisteme yön vermeye çalıştıkları yaşam merkezi… Araştırmada neymiş ki birinin çıkıp bir şey söylemesi yeterli, aksi zaten yalan.

Zaten bakıldığında, 20 yıla yakın süredir ideolojik bir siyasetin istenmediği bir futbol takımı taraftarı gibi olmasının istendiği bir sistem yaratıldı…İstenen bu sorgulama hayata dair sözün olmasın torpil, haram, hile hurda gırla gitsin sende cücük beyninle nemalan birileri tonla götürürken sen korumalığını yap.

Diğer tarafa bakıldığında;

Ne zaman ne yapacağı belli olmayan, bir vizyonu var mı oda belli değil ya neyse; özünü çoktan kaybetmiş bir topluluk. Kendi başlarına bir şeyleri sahiplenmeler, bir kibir… Kaybedişlerinin sebebi bu aslında. Ve ne zaman farkına varacaklar merakla bekliyorum.

İşte bu kadar saçmalığın, boş beynin içerisinde bir adam var; zekasının zekatını verse, birilerine liderim diye geçinenlere çok fazla gelecek.

Mesela AK Parti içerisinde MHP’ye, daha doğrusu milliyetçilere büyük kin besleyen, vatansız ve milletsiz çakal çoktur hani. Bir kısmı zerre kadar bile olmayan Osmanlı tarihi bilgisi ile Arap seviciliğine bulaşıp, deve sidiğini çok kaçırdığından, bir kısmı da gerçek vatan hainidir; işte ondan. Yüze gülüp karanlık odalarda, seçim bitsin bakarız diyen haysiyetsizler çoktur. Bir kenara da atamıyorlar; tam sahiplenemiyorlar da…

Muhalefete bakıyorsun;

Zaten birbirinin zıttı iki parti; biri milli duygular üzerine kurulu, diğeri sözde eşitlik kardeşlik özgürlük vs. üzerine kurulu; yersen.

İki tane çok şey bildiğini zanneden, çok uyanık geçinen topluluğu, zekasının “az kısmı” ile kilitleyen liderdir sayın Devlet BAHÇELİ.

İktidar partisi tekrar kazanmak istiyorsa ve buna meşruluk kazandırmak istiyorsa, sayın Devlet BAHÇELİ Bey diyecek ve destekleyecek. Hem de öyle böyle desteklemek değil ne isterse yapılacak. Mesela tükürürken iki defa düşünülecek.

Bir de ağızdan çıkanı dil yolu ile tekrar bedene almak var hani.

Muhalefet partisi de içeride olmak, söz sahibi olmak istiyor ise, yani bir vasıf kazanmak istiyorsa sayın Devlet BAHÇELİ beyi desteklemek zorunda.

Sayın Devlet BAHÇELİ, devletin tam ortasına otağını kurmuş, sahte sultana da, onun sözde muhalefetine de diz çöktürmüştür. Kim gelirse gelsin; ister sağdan, ister soldan ya da ne kadar yön varsa oradan bütün yollar sayın Devlet BAHÇELİ beyin önüne çıkar.

Şimdi çıkacak birileri, boş boş konuşmasa da, ahkamı bizim mahalleye ulaşmayacak şekilde hüzzam ezgiler döktürecek;

-Davayı sattı, kimleri ihraç etti biliyor musun sen?

-Yok, bir tek sen biliyorsun.

-Bilmem kaç yıldır o koltukta kaç seçim kaybetti…

-Doğru söylüyorsun kaç seçim kaybetti ama mesela adamlığını kaybetmedi, duruşunu kaybetmedi; yetmez mi?

Ardından kırk köpek havlamayan kurt, kurt değildir. Bu mantıkla bakılmalı bazen hayat denilen yolcu gemisinin penceresinden.

Herkesin değil de, bu vatanı karşılıksız, çıkarsız seven az bir kesimin hayalini kurduğu liderdir Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendi.

Adamdır hani; sonuna kadar.

Aldığı kararların büyük bir çoğunluğu doğru olsa da, ara sırada da olsa bir kesime göre yanlış kararları da mevcuttur.

Mesela bedelini ödeyenlere ağır gelir bedellinin milletvekili adayı olması.

Ya da Doğu TÜRKİSTANLI bir kardeşimle Koreliyi ayıramayan ve dünyada sadece Müslüman Türklerin yaşadığını zanneden zatın aday olması.

Beyler!

Zekasının zekatını verse bir ömür size de liderlerinize de yetecek adamdır sayın Devlet BAHÇELİ.

Şimdi bilmem kaç parti çekişe dursun, bütün yollar DEVLET BAHÇELİ caddesine çıkıyor haberiniz olsun.

Türk ırkı sağ olsun.

Yaşasın ırkımın Turan ülküsü.

Hüseyin KARYAĞDI

 

Güvenlik uzmanı. Uzun yıllardır güvenlik sektöründe uzman olarak hizmet vermektedir. Öztürkler internet sitesinde yazıları yayınlandı. Evli ve 2 çocuk babası. Kafkas kökenli bir aileye mensup ve Sivas’lı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İlhan coşkuner dedi ki:

    Allah razı olsun diline yüreğine sağlık

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *