Adımlar Dergisi’nden Cüneyt Karan Gözaltında

Adımlar Dergisi’nden Cüneyt Karan Gözaltında
  • 11.03.2018
  • 245 kez okundu

Adımlar Dergisi, uzun yıllardır yayın kadrosunun ve platformun emektarlarından olan Cüneyt Karan’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Adımlar Dergisi’nin bildirdiğine göre, Cüneyt Karan İstanbul TEM Şube’den telefonla davet edilerek çağırıldığı Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınarak hücreye konuldu ve halen gözaltında tutulmakta.

Adımlar Dergisi’nin açıklaması şöyle:

GÖNÜLDAŞIMIZ CÜNEYT KARAN GÖZALTINDA

Bugün itibariyle;

Gönüldaşımız Cüneyt Karan, şehid Halil Kantarcı ve rahmetli genç gönüldaşımız Bilgehan Sayın’ın da adlarının geçtiği bir dosyadan dolayı gözaltına alınmıştır.

Terörle Mücadele Şubesi’nden bir polis memurunun telefonla daveti üzerine şubeye giden gönüldaşımız, Cumhuriyet Savcısı’nın verdiği gözaltı kararı sebebiyle, şu an Fatih Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulmaktadır.

Gözaltına sebep olarak ileri sürülen suç ise, İBDA Mimarı Salih Mirzabeyoğlu’nun Ölüm Odası isimli eseri de dahil Adımlar sitesinde yayınlanan yazıların sosyal medyada paylaşımı…

15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı ve birkaç ay evvel vefat eden genç gönüldaşımız Bilgehan Sayın’ın adlarının da geçtiğini öğrendiğimiz bu dosya vesilesiyle, hukukun hangi niyetlerle ve nasıl bir ciddiyetle yürütüldüğüne bir kez daha şahit olmaktayız.

Soruşturmayı yürüten polis memurlarının dosyadaki “absürd”lüğü fark ederek hatayı düzeltme gayretlerinin de işe yaramadığı şu an için aldığımız haberler arasında… Anlaşılan o ki, hafta sonu olması hasebiyle birileri rahatını bozmak istememiş… Kendi rahatlarının bozulmasından ziyade bir vatandaşın gözaltında tutulmasını yeğlemişler…

Milletimizi her geçen gün biraz daha tedirgin eden ve adeta nefes alamaz hale getiren bu hukuksuz ve gayrı ciddi uygulamaların devam ettiğine geçen hafta içinde bir programda yaptığı konuşmayla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dikkat çekmiş, “Siyaset hata yaparsa hukuk düzeltir. Hukuk hata yaparsa, bu hatanın telafisi olmaz” diyerek yetkilileri uyarmıştı.

Hukukun yanından dahi geçmeyen bu gayrı ciddi uygulamanın, gönüldaşımız Cüneyt Karan serbest bırakılana kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

25 Mart 2015 tarihinde Adımlar’a yapılan kahpe saldırının yıldönümünün yaklaştığı şu günlerde, Cüneyt Karan’ın gözaltında tutulmasını da diğerlerinin yanına not ettik.

Adımlar Fikir Kültür Siyaset Platformu

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *