Yılmaz Şahin: Af Değil Hak

İHAK’ın (İnsan Hakları ve Adalet Hareketi) 28 Şubat darbesi döneminde düzmece ve hatta bir çoğu hayali delillerle tutuklanıp yirmi yıldan fazla süredir cezaevlerinde tutulan tutukluların, alenen çektikleri ve hiç bir devlet yetkilisinin oralı olmadığı zulümle ilgili olarak, bir toplantı ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada söz alan Yılmaz Şahin, ağabeyi Cemil Şahin gibi yüzlerce insanın 20 yıldan fazla zamandır yok yere zindanlarda tutulduğunu örneklerle açıklayarak, af beklemediklerini fakat adaletin tesis edilmesini ve hak sahiplerinin haklarının verilmesini beklediklerini söyledi. Yılmaz Şahin: “Ben de 4 yıl hapis yatıp beraat ettim.Çünkü dosyamız uydurma delillerle kurulmuştu. Ağabeyim 2035’te çıkabiliyor hapisten. Şehit Halil KANTARCI’yla birlikte yargılandık. Eğer şehit olmasaydı o da halen anayasal düzeni bozmaktan yargılanıyor olacaktı” dedi.

Cemil ŞAHİN’in kardeşi Yılmaz ŞAHİN

Yine 28 Şubat dönemi mağdurlarından Ethem Köylü’nün kardeşi Mustafa Köylü de, zaten boş yere onlarca yıldır zulüm gören bu insanların, şimdi de hükümet tarafından FETÖ ve OHAL şartları gerekçesiyle çıkarılan KHK’lar sebebiyle durumlarının iyiye ağırlaşıp açık işkenceye dönüştüğünü ifade etti. Sözde Fethullahçılar için çıkarılan onlarca KHK sebebiyle, ağabeyinin ayda bir olan açık görüşlerinin iki ayda bir kereye düşürüldüğü, kitap bulunduramadığını, resim çizme malzemelerinin bile alındığını söyleyen Mustafa Köylü, bunlar yetmiyormuş gibi şimdi de ağabeyi ve benzer durumdaki 28 Şubat darbesi mağdurlarının tek tip kıyafet ile bir kez daha işkenceye uğrayacaklarını ifade etti.

 

Yazan - Oca 6 2018. Kategori Gündem, İç Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir Özel Haber, Yorum ve Makaleler