Yakup Köse’den 28 Şubat Çıkışı

Kendileri de birer 28 Şubat süreci tutukluları olan gazeteciler Yakup Köse ve Tayyar Tercan, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı ile birlikte incelemelerde bulundukları Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu önünde 28 Şubat mahkumları hakkında açıklamalarda bulundular.

Ravza Kavakçı, 28 Şubat sürecinde tutuklanarak halen cezaevlerinde çile çekmekte olan hükümlülerin durumlarının hukukçular tarafından inceleneceğini söyledi.

Kendisi de bir 28 Şubat darbesi mağduru olan Yakup Köse de cezaevi önünde açıklamalarda bulundu. “Sağ olsunlar sayın vekillerimiz de geldiler ve içerideki arkadaşlarımızla bizzat hasbihal ederek, durumu yerinde inceledi. Biz bu ziyaret vesilesiyle artık 22-23 senedir zindanda olan bu mağdurlar için son 28 Şubat kampanyasını Bolu F Tipi Cezaevi önünden başlatıyoruz. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için 28 Şubat’a kadar gerek sivil toplum kuruluşları gerek basın gerekse de diğer aktivitelerimizi hızlandıracağız” diyen Yakup Köse, 28 Şubat darbesi neticesinde yirmi yıldan fazla süredir cezaevlerinde ağır koşullar altında işkence gören tutuklu ve hükümlüler için kampanya başlattıklarını söyledi.

 

Yazan - Oca 4 2018. Kategori Gündem, İç Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir Özel Haber, Yorum ve Makaleler