Kafkasyalılar Olarak AK Parti’yi Uyarıyoruz

Kafkasya’daki Rus zulmünden Türkiye’ye sığınan Çeçen, Çerkes tüm Kuzey Kafkasyalı muhacirlere uygulanan insanlık dışı baskılar artık tahammül etmeyeceğimiz bir noktadadır.

Önceleri sessiz sessiz geri gönderme merkezlerine toplanıp Rusya’ya iade edilen veya edilmek istenen Kuzey Kafkasyalı kardeşlerimiz, artık oturma izni olanlar da dahil olmak üzere alenen geri gönderme merkezlerinde Rus toplama kamplarında toplanır gibi üst üste istiflenmekte, dayakla ve işkenceyle korkutularak sesleri kısılmak istenmektedir.

Bunun son örneği an itibariyle İZMİR İL GÖÇ İDARESİ’nde yaşanmaktadır. Duyumlara göre, diğer illerde olduğu İzmir’de de, içlerinde hamile kadınlar ve bebeklerin de olduğu Kuzey Kafkasyalı muhacirler tehdit, dayak ve işkence ile susturulmak istenmekte, sesleri kısılarak Rusya’ya iade edilmeyi beklemekteler.

Biz 5 milyon nüfuslu Kuzey Kafkasyalılar bırakın kardeşliği, bu insanlık dışı duruma sessiz kalmayacağız. Eğer kimseye yapılmayıp Kuzey Kafkasyalı muhacirlere yapılan bu zulüm sona ermezse, iktidar partisi olan AK Parti’ye elimizden gelen “siyasi tavır” göstererek gereken cevabı vereceğiz.

Tüm Kuzey Kafkasyalıları siyasi tercihlerini bu yaşananlar doğrultusunda gözden geçirmeye davet ediyoruz. Hükümet partisi AK Parti’yi de bu çerçevede uyarıyoruz.

 

Yazan - Ara 4 2017. Kategori Gündem, İç Politika, Kafkasya. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir Özel Haber, Yorum ve Makaleler