Ali Kemal’in Dölü Yine Kustu

Azılı Türk düşmanı Cem Özdemir, Almanlara yaranmak için skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekleyerek, Türkiye’den gönderilen öğretmenlerin Alman okullarında Türkçe dersi vermelerinin yasaklanmasını talep etti.

Alman Yeşiller Partisi eş başkanı Cem Özdemir, Türkiye’den gönderilen öğretmenlerin Alman okullarında Türkçe dersi vermelerinin yasaklanmasını istedi.

Zeit gazetesine yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın ‘otoriter dünya görüşü’nün ve milliyetçi anlayışının Alman okullarında aktarılmasına karşı olduğunu dile getiren Özdemir, kendisinin de bu derslere katıldığını belirterek şunları söyledi:

“Hepsinden önce, devleti veya dini sorgulayan sorular sorulmamasını öğrendim. Ancak çocuklar ne kadar isterlerse o kadar soru sorabilmeliler”.

508 ÖĞRETMEN TÜRKÇE DERSİ VERİYOR

Almanya’da Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen 508 öğretmen özel izinle Türkçe dersi veriyor. Türkiye’den Almanya’daki camilerde görev yapmak üzere gönderilen din görevlisi sayısı ise yaklaşık 1000.

Kaynak: Yeni Akit

 

Yazan - Ağu 25 2017. Kategori Avrupa, Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir Özel Haber, Yorum ve Makaleler