Rusya: “Parasını Ödeyin Satalım”

Türkiye’de bir kesimin, uluslararası güçler dengesi çerçevesinde Türkiye ile “derin stratejik ilişkiler” geliştirmesini arzu ettiği Rusya’dan, Türkiye ile “ilişkilerin” Rusya açısından derinliğinin ne kadar olabileceğine işaret eden açıklamalara bir örnek daha eklendi. Rusya Başbakan yardımcısı Dmitry Rogozin, para ödenmesi durumunda Türkiye’ye silah sevk edebileceklerini açıkladı.

Sputnik’te yer alan habere göre Dmitry Rogozin, Türkiye’yi kastederek şu açıklamayı yaptı: “Türkiye niçin silah alamasın ki? İsteyenler alır. Parasını ödeyin ve satalım. Yunanlar alıyor. Rus uçakları halihazırda Doğu ve Orta Avrupa ülkelerinde de kullanılıyor. Afganlar da, ABD’nin Afgan ordusu için Rus helikopterleri satın almasını istiyor…”

Rogozin’in bu açıklaması, Rusya’nın, Türkiye’yle stratejik ilişkilerden çok ticari ilişkilere önem verdiği ve ABD ilişkileri kısmen bozulan Türkiye ile aslında, sadece hakimiyet kurma ve sömürme ekseninde politikalar yürütüldüğü şeklinde yorumlandı.

 

 

Yazan - Haz 25 2017. Kategori Dış Politika, Gündem, Rusya. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir Özel Haber, Yorum ve Makaleler